Daugiau jokio dirginimo: geriausi auskarai jautrioms ausims

Daugiau jokio dirginimo: geriausi auskarai jautrioms ausims

Auskarai – patys populiariausi juvelyriniai dirbiniai, kuriuos galima rasti kiekvienos moters papuošalų dėžutėje. Daugeliui žmonių atrodo savaime suprantama nešioti tokius papuošalus, kokių jie nori, nepaisant medžiagos. Tiesa ta, kad realybėje ne visiems taip pasiseka. Kai kurie asmenys turi alergiją tam tikriems metalams ir negali nešioti bet kokių norimų auskarų.

Kodėl ausys būna jautrios?

Kai nešiojant auskarus pradeda rausti ir niežėti ausys, tai reiškia alergiją tų papuošalui metalui. Dažniausiai pasitaikanti alergija – nikeliui. Nepaisant to, kai kurie žmonės gali nešioti auskarus ir nejausti jokio diskomforto trumpą laiką, bet vėliau vis tiek jis atsiranda. Yra tam tikra asmenų grupė, kuriems net ir nedidelis kontaktas su alergenu iš karto sukelia reakciją.

Kokie auskarai geriausiai tinka jautrioms ausims?

Kadangi dažniausiai pasitaikanti alergija yra nikeliui, tai pirmiausia reikėtų vengti tų auskarų, kurie pagaminti iš šios medžiagos. Rinkoje tikrai labai daug pasirinkimo, todėl juvelyriniai dirbiniai turėtų būti perkami atidžiai. Taip pat reikėtų neapsigauti skambia fraze „hipoalerginiai auskarai“. Nors jie ir sukels mažesnę reakciją, bet pilnai problemos neišspręs. Tokie auskarai paprastai būna pagaminti iš nikelio, tiesiog padengti kita medžiaga, kuri su laiku gali nusilupti ir taip pradėti dirginti ausis.

Geriausi juvelyriniai dirbiniai jautrioms ausims – tai auksiniai auskarai. Taip pat tinka ir platininiai arba sidabriniai. Pirkdami auskarus, įsitikinkite, kad gaminiai tikri ir patikrinkite jų prabą. Labai svarbu, kad auksiniai auskarai (arba platininiai, sidabriniai) būtų gryni ir juose nebūtų jokių nikelio priemaišų.

Jautrioms ausims dar gali tikti auskarai iš nerūdijančio plieno, titano, plastiko, oksiduotas niobo. Žinoma, jeigu alergija ne šioms medžiagoms, o tik nikeliui. Verta paminėti, kad auskarai iš šių medžiagų sunkiau randami, gali būti pigūs ir lengvai lūžtantys. Ieškantiems klasikos ir tikros kokybės, geriausia rinktis auksą, sidabrą ar platiną.

Maža gudrybė, jei sunku išsiskirti su mylimais auskarais

Jei pastebėjote alerginę reakciją, bet sunku atsisveikinti su mėgstamais auskarais, galite pamėginti vieną gudrybę ir paversti savo papuošalus hipoalerginiais. Nudažykite auskarų įvėrimo vietas skaidriu nagų laku. Kai jis išdžius, atsiras barjeras tarp auskaruose esančio nikelio ir jūsų ausų. Šį procesą reikės kartoti periodiškai, nes lakas po kurio laiko nusilupa.

Kai alergijos požymiai ištiko staiga, o esate svarbiame renginyje ar vakarėlyje, nuplaukite auskarus vandenilio peroksidu ir ištepkite vazelinu – ši gudrybė veiks apie kelias valandas. 

 

Parašykite komentarą