Kaip kačių mityba gali paveikti jų sveikatą?

Kaip kačių mityba gali paveikti jų sveikatą?

Katės yra švelnūs, murkiantys, labai mieli gyvūnai. Tai daugelio žmonių laikomi augintiniai. Katės yra ypatingi gyvūnai. Jos linkusios demonstruoti savo nepalenkiamą charakterį, bet kartu ir žavi švelnumu bei raminančiu murkimu. Tačiau ir be šių savybių katės turi kuo didžiuotis. Vienos žavi išpuoselėtu žvilgančiu  kailiu, kitos yra ypač vikrios ir apsukrios. Kai kurių veislių katės išsiskiria kūno dydžiu bei stiprumu. Pačios mieliausios ir žaviausios katės yra  spinduliuojančios sveikata, stiprumu  bei grožiu. Jos yra vikrios ir judrios. Kačių išvaizdą bei savijautą lemia ne tik laikas skirtas jų šukavimui, maudymui ir kitoms grožio procedūroms, bet didžiąja dalimi, tinkamai subalansuota mityba. Katės su maistu privalo  gauti visų reikalingų medžiagų: baltymų, riebalų, angliavandenių, taip pat vitaminų, mineralinių medžiagų bei išgerti pakankamai vandens. Visų šių medžiagų katė turėtų gauti su jai teikiamu ėdalu. Todėl būtinai rekomenduojama plačiau skaityti perkamo kačių maisto sudėtį.

Kaip kačių mityba veikia jų sveikatą?

* Baltymai reikalingi daugeliui kačių, svarbių organizmo funkcijų. Jie yra būtini sklandžiam raumenų formavimuisi. Baltymai taip pat įeina į kai kurių hormonų sudėtį, reikalingų svarbiems kačių organizmo procesams užtikrinti. Baltymai dalyvauja katės augimo procese.
* Riebalai sudaro mažesnę, bet taip pat svarbią kačių mitybos raciono dalį. Jie reikalingi sausgyslių elastingumui, geram žaizdų gijimui, apsaugo nuo uždegimų. Riebalai taip pat yra svarbus energijos šaltinis. Tiesa, riebalų katei reikia ženkliai mažiau nei baltymų.
* Angliavandeniai yra katėms svarbi maistinė medžiaga. Katės virškinamajame trakte ji virsta gliukoze, kuri yra labai svarbus energijos šaltinis.
* Katėms su maistu būtina gauti pakankamą kiekį vitaminų. Jų trūkumas gali lemti kačių medžiagų apykaitos sutrikimus, širdies ligas, aneurizmas.
* Mineralinės medžiagos bųtinos kaulams, raumenims, medžiagų pernešimui, normaliam organizmo funkcionavimui.

Katės privalo išgerti reikiamą kiekį vandens. Ypač tai svarbu mėgstančioms sausą ėdalą katėms. Jei katės išgeria nepakankamai vandens, joms gresia pavojus susirgti inkstų akmenlige. Norint turėti sveiką, žvalią, guvią katę, verta rinktis aukštos kokybės subalansuotą kačių ėdalą.