Ar galima gauti baudą, jei nėra įrengti valymo įrenginiai, o jie yra būtini?

Ar galima gauti baudą, jei nėra įrengti valymo įrenginiai, o jie yra būtini?

Pagal nustatytą tvarką, kiekviename namų ūkyje, kuriame nėra nutiestos kanalizacijos, turi būti įrengtas valymo įrenginys, kad visos buitinės nuotekos nepatektų tiesiai į gamtą ir nebūtų vykdomas užterštumas. Todėl jeigu jūsų namų kvartale ar sodo namelyje nėra kanalizacijos – yra būtini nuotekų valymo įrenginiai, kitaip bus taikoma bauda už gamtosauginius nusižengimus. Nes juk jei kiekvienas iš mūsų laisvai išleistume nuotekas į aplinką, būtų užteršta daug vandens telkinių, išnyktų daugelis rūšių augalų, gyvių ar žuvų ir panašiai. Todėl ne veltui yra įvedami įstatymai ir ne veltui yra baudžiami tie, kurie jų nesilaiko, nes kitu atveju mažiau ar daugiau – gali sukelti nepataisomų pasekmių.

Ar valymo įrenginiai reikalauja specialaus įrengimo?

Paprastai valymo įrenginiai yra pagrįsti labai paprastu montavimu. Reikalinga vieta, šalia namo, kurioje  būtų galima iškasti duobę ir patalpinti valymo įrenginį. Tuomet specialistai atvykę į vietą turi apžiūrėti ar ji yra tinkama, ar nereikia sutvirtinimų, papildomai grunto ir panašiai. Paruošiama duobė ir įkeliami valymo įrenginiai, tuomet pravedami reikalingi vamzdžiai, užkasama duobė ir jau galiausiai pajungiamas įrenginys ir tikrinama ar viskas gerai veikia. Taigi norint įsirengti valymo įrenginį – nėra reikalingi specialūs poreikiai, svarbu tinkamas gruntas.

Kaip kinta nuotekų valymo įrenginių kaina?

Paprastai nuotekų valymo įrenginių kaina yra ganėtinai aukšta, nes įranga yra ilgametė ir bus naudojama labai ilgai, aptarnavimas retas, na o gedimai tikrai pasitaikantys retai. Todėl nuotekų valymo įrenginių kaina būna didelė, nes mokama už kokybišką prekę. Kaina galimai galėtų kisti tik nebent dėl to, jei pabrangtų žaliavų kaina, transportavimo kaina ar energijos šaltinių kaina. Bet čia tikriausiai natūralus dalykas įtakojamas visuotinės infliacijos. Juk kuo didesnė kuro kaina – tuo daugiau kainuos įrenginio transportavimas, kuris yra tiesiog neišvengiamas. Pabrangusios žaliavos verčia gamintojus kelti automatiškai kainas, nes gamintojams tai neapsimoka, na ir energijos šaltiniai: elektros, dujų ar vandens sąnaudos – jei jų įkainiai kyla – didėja ir įrenginio savikaina.

Kas įtakoja nuotekų valymo įrenginių kainą?

Kiekvienas įrenginys turi savo kainą jeigu jis yra standartinis modelis. Todėl nuotekų valymo įrenginių kaina gali skirtis nuo to kokio dydžio talpykla, koks našumas, kokio storio yra talpyklos sienelė, ar įrenginys bus užkastas kieme, ar po važiuojamąja dalimi, kokiame gylyje įrenginys bus galimai užkasamas. Taip pat nuotekų valymo įrenginių kainai įtakos turi ir tokie veiksniai kaip specialūs poreikiai. Tai gali būti papildomai įrenginiai, aptarnavimo šachtos, stipresni sutvirtinimai, papildomos detalės ir panašiai. Todėl jei norima įsigyti nuotekų valymo įrenginį už mažesnę kainą – reikėtų rinktis mažesnį, be jokių papildomų priedų, detalių ir panašiai. Nes tokia kiekviena papildoma dalis – automatiškai padidina įrenginio vertę.

Parašykite komentarą