Šildymo ir vėsinimo sistemos yra labai svarbios, o jos dažniausiai susideda iš skirtingų elementų. Viena svarbiausių – cirkuliaciniai siurbliai. Todėl jeigu prisireikė atnaujinti vėdinimo, šildymo ar karšto vandens sistemą namuose, gamykloje ar kažkur kitur, svarbu žinoti, kokio cirkulinio siurblio ieškoti.
Kas yra cirkuliaciniai siurbliai?
Cirkuliaciniai siurbliai yra labai svarbus elementas, kuris naudojamas vėsinimo, šildymo ir karšto oro sistemose. Jis atsakingas už tai, kad skystis, kuriuo šildoma arba vėsinama cirkuliuotų sistemoje. Taigi, jo darbas užtikrinti, kad per visus vamzdžius, kurie yra patalpose, sėkmingai cirkuliuotų reikiamas skystis. Tai sudėtingas procesas, nes tiek vėsinimo, tiek šildymo ar karšto vandens sistemos gali būti labai sudėtingos. Jos naudojamos ne tik namuose, bet ir gamyboje, komercijos sektoriuje ir kitur.
Cirkuliaciniai siurbliai reikalingi tuomet, kai šildymui naudojami radiatoriai, grindinis šildymas. Taip pat šie siurbliai montuojami ir kai reikia dirbti esant aukštai temperatūrai, tai yra pramoninėse šildymo sistemose ir katiluose. Šie siurbliai naudojami ir vėsinimo sistemose, saulės kolektorių sistemose, aukšto vandens slėgio sistemose ir kitur.
Kada reikia keisti cirkuliacinį siurblį?
Dažniausia su cirkuliaciniais siurbliais susiduriama tuomet, kai reikia montuoti naują sistemą arba pašalinti veikiančioje sistemoje atsiradusius gedimus. Cirkulinis siurblys turi visuomet veikti nepriekaištingai, todėl svarbu pastebėti laiku, jeigu siurblys pradeda veikti netinkamai arba visai sugedo. Kaip tai suprasti?
- Triukšmas. Cirkuliaciniai siurbliai pagaminti taip, kad veiktų tyliai. Todėl jeigu pastebite, kad įrenginys kelia triukšmą ir veikia garsiau nei įprastai, leidžia barškėjimo, dūzgimo garsus, tai gali būti signalas, kad kilo mechaninių problemų dėl siurblio tinkamo veikimo.
- Perkaitimas. Labai dažnai pasitaikanti cirkulinio siurblio gedimo problema yra perkaitimas. Dažniausiai tai nutinka dėl per didelio darbo krūvio, kuriam siurblys yra per silpnas. Tokiu atveju siurblys gali sugesti ir jį teks keisti.
- Silpnas srautas. Pastebite, kad šildymo efektyvumas yra mažesnis, sistemoje cirkuliuoja mažiau karšto vandens nei įprastai? Tai gali reikšti, kad cirkulinis siurblys sugedo ir reikia arba jį remontuoti, arba keisti.
- Vandens pratekėjimas. Dar viena dažnai pastebima problema, kai atsiranda siurblio pažeidimų arba įrenginys jau visiškai susidėvėjo tai vandens pratekėjimas. Pastebėjus ši signalą, reikia kreiptis į specialistus arba keisti siurblį.
- Elektros padidėjimas. Cirkuliaciniai siurbliai gaminami taip, kad naudotų optimalų elektros kiekį. Todėl jeigu pastebite, kad sistema išnaudoja daugiau elektros nei įprastai, tai gali būti dar vienas ženklas, kad siurblį reikia keisti arba atsirado gedimų.