Saulės moduliai ir jų efektyvumas. Patarimai besirenkant

Saulės moduliai ir jų efektyvumas. Patarimai besirenkant

Saulės elektrinės nebus be saulės modulių ir atvirkščiai. Pagrindinė saulės modulių funkcija yra saulės energijos generavimas. Tuo tarpu pati saulės energija varoma elektrinė susideda iš daug daugiau dalių bei pavienių smulkesnių detalių.

 

Saulės elektrinėse dažniausiai yra sutinkami fotovoltiniai saulės moduliai. Kai kur galite rasti, kad jie kitaip yra vadinami saulės panelėmis. Šie moduliai dažniausiai yra montuojami ant pastato stogo, taip pat galima juos montuoti ir prie tam tikros konstrukcijos, kuri stovi ant žemės. Priklausomai nuo to, kokios galios elektrinę norite įrengti, atitinkamas saulės modulių skaičius Jums priklausys. Tada šie elementai yra nuosekliai sujungiami grupėmis.

 

Gamintojų, kurie siūlo įsigyti sertifikuotus saulės modulius, rinkoje yra ne vienas. Egzistuoja nemažai užsienio šalyse pagamintos produkcijos, bet lietuviai taip pat gali didžiuotis, kad jų rankomis yra sukurti unikalūs ir saulės elektrinių rinkoje itin vertinami kokybiški saulės moduliai. Kiekvienas gamintojas pirkėjui gali pasiūlyti išskirtinį modulių dizainą, patikimumą bei efektyvumą. Apie pastarąją savybę pakalbėsime plačiau.

 

Saulės modulių efektyvumas parodys, kiek jie geba pagaminti elektros energijos. Savaime suprantama, kad kuo modulis bus efektyvesnis, tuo energijos gausite daugiau lyginant jį su tokios pačios instaliuotos galios žemesnio efektyvumo modulius turinčia saulės elektrine. Tad naudinga rinktis aukščiausią efektyvumą turinčius modulius tiems, kurie turi ribotą naudingą stogo plotą bei siekia išgauti kuo didesnį kiekį energijos. Visiems kitiems vartotojams, kurių stogo plotas yra pakankamai didelis ir jiems nėra reikalingas itin didelis arba perteklinis energijos kiekis, patariama rinktis tokius saulės modulius, kurie yra žemesnio efektyvumo. Jų kaina bus mažesnė, tad galėsite sutaupyti.

 

Dar labai įdomus bei pirkėjams naudingas faktas – saulės modulio efektyvumo mažėjimui suteikiama efektyvumo garantija (performance warranty). Kuo ji ypatinga? Tai nėra tas pats, kas yra vadinama bendra produkto garantija. Efektyvumo garantija parodo, kokiu efektyvumu gamintojas užtikrina, kad saulės moduliai veiks po tam tikro laiko tarpo. Dažniausiai yra pasirenkamas 20-25 metų laikotarpis ir deklaruojama, jog moduliai veiks bent 80% pirminio savo pajėgumo. Nors visgi kad ir kaip neįtikinamai skamba, bet atlikti ilgalaikiai tyrimai parodė, jog labai dažnai saulės komponentų veikimas netgi pranoksta pirminius lūkesčius bei deklaruojamą planuojamą efektyvumą.

 

 

Parašykite komentarą