Pagal esamus skaičiavimus, manoma, kad daugelis žmonių ateityje pirks tik elektrines transporto priemones, o ne tradicines. Vienas iš esminių skirtumų tarp elektromobilio ir įprastos transporto priemonės, kad elektromobiliai neišmeta į orą anglies dioksido, tad yra saugoma aplinka. Taip pat elektromobiliai turi geresnį manevravimą ir daugiau papildomų funkcijų.
Užuot pildami degalus į savo elektromobilius, jūs galėtumėte krautis savo elektromobilį namuose.
Kas yra elektromobilio krovimas?
Tikriausiai turite mobilųjį įrenginį ar kompiuteri, o juos būtina krauti, kad jie veiktų. Tokiu pačiu principu veikia ir elektromobilių įkrovimas, jūs naudojate specialią įkrovimo įrangą, kad elektra būtų tiekiama į jūsų elektromobilio bateriją. Elektromobiliai turi tam skirtas įkrovimo stoteles, kurios yra jungiamos prie elektros tinklo, o tuomet tiekiama srovė į elektromobilį.
Patogiausia tai, kad įkrovimo stotelės yra ir viešose vietose, kur galite pasikrauti savo elektromobilį, tad nereikės sukti galvos, jeigu viduryje kelionės išsikrovinės akumuliatorius.
Kaip veikia elektromobilių įkrovimas?
Įkrovimo laidai traukia elektrą iš elektros tinklo ir tuomet ją perduoda per jungtį į elektrinę transporto priemonę. Tokiu būdu, elektromobiliai kaupia gaunamą energiją, kad galėtų maitinti variklį ir kitas elektrines funkcijas. Norėdami įkrauti savo EV, jums bus reikalinga įkrovimo stotelė arba specialus įkrovimo laidas.
Per kiek laiko pasikrauna elektromobilis?
Elektromobiliai turi skirtingos talpos akumuliatorius, tad automatiškai skiriasi ir įkrovimo laikas. Reikia nepamiršti, kad yra naudojami skirtingų lygių įkrovikliai. Nuo šių dviejų aspektų priklauso, per kiek laiko galite pasikrauti savo elektrinę transporto priemonę.
Iš viso yra trys skirtingi įkroviklių lygiai.
- 1 lygis – šis įkroviklis yra pats lėčiausias ir gali elektromobilį per valandą įkrauti 4 – 10 kilometrų.
- 2 lygis – šis įkroviklis yra net 15 kartų spartesnis už pirmąjį lygio įkroviklį. Per valandą gali įkrauti net iki 120 kilometrų. Tokie įkrovikliai yra populiariausi, nes juos galima įsirengti namuose. Taipogi jie užtikrina saugumą ir lengvesnį krovimą.
- 3 lygis – tai pats sparčiausias įkrovimo būdas. Jis gali įkrauti elektromobilio akumuliatorių net 80 procentų per vieną valandą. Svarbu paminėti, kad tokio tipo įkrovikliai nėra suderinami su visomis elektrinėmis transporto priemonėmis.